Expedice Středoafrická Republika (RCA Republic of Central Africa)

Expedice do Středoafrické Republiky započala v roce 2008 a prakticky trvá do dnešních dnů. Cílem této expedice bylo a je zdokumentovat aktuální biodiverzitu čeledi Sphingidae a porovnat její výsledky s výsledky okolních zemí.

První kroky k realizaci této expedice byly zahájeny již v roce 2007a právě v tomto období bylo nezbytné připravit veškeré dostupné vybavení pro účely pobytu v Africe. Jako další krok naše společnost zakoupila vozidlo Land Rover Defender 110 STW, které bylo následně „přestavěno“ tak, aby při své cestě napříč Afrikou překonalo jakoukoli překážkou.

Jakmile bylo vše připraveno, zmocnil se úkolu dopravit veškeré vybavení do Středoafrické Republiky náš kolega Ing. Jan Prokopec. Cesta, která trvala bezmála dva měsíce, mu připravila nemálo nástrah a výzev, které musel překonat. Po té, co bylo dosaženo středu afrického kontinentu jsme mohli začít se samotnou prací a výzkumem.

V dnešní době jsme již absolvovali celkem osm cest do této země a učinily několik zajímavých zjištění. Výsledkem naši práce v této zemi je ucelená zpráva pro roky 2008-2009, kterou si můžete stáhnout níže. Výzkum v této zemi je stále aktivní a připravujeme pro vás zveřejnění výsledků DNA analýzy společně s výsledky z lovu za roky 2010 a 2011, výsledky budou publikovány v našem časopise The European Entomologist, který si můžete objednat v sekci e-shop.

O naší expedici po Středoafrické Republice pro vás také připravujeme přednáškový cyklus, ve kterém se dozvíte mnohé o tom, jaké nástrahy a překvapení na vás při cestě do Afriky čekají. Již nyní si ale můžete prohlédnout kolekci našich fotografií….


Fotogalerie